Ten different countries in the International Youth Championship Trinitas Oisterwijk

June is the tournament month for Trinitas Oisterwijk.

In no less than two weekends with four days of tournaments, 16 tournaments are organized in which a total of 136 teams from 10 different countries participate. Last Sunday, the last team was “contracted”, which means all places are now filled. “We are all really looking forward to making the tournaments a huge success,” said Manon Rosen on behalf of the organization.

a program

This program is useful for those who want to come and watch June 4, 5, 11 and 12:

09.15 Opening Ceremony
10:00 am start of matches
12:15 break
13.00 Resumption of matches
3.30 pm End of matches
15.45 Giving Award

Participating teams

Netherlands (69x)
001. Trinitas Oisterwijk U7-1
002. Trinitas Oisterwijk U7-2
003. Trinitas Oisterwijk U7-3
004. Trinitas Oisterwijk U7-4
005. Trinitas Oisterwijk U8-1
006. Trinitas Oisterwijk U8-2
007. Trinitas Oisterwijk U9-1
008. Trinitas Oisterwijk U9-2
009. Trinitas Oisterwijk U10-1
010. Trinitas Oisterwijk U10-2
011. Trinitas Oisterwijk U11-1
012. Trinitas Oisterwijk U11-1 (girls)
013. Trinitas Oisterwijk U11-2
014. Trinitas Oisterwijk U11-2 (girls)
015. Trinitas Oisterwijk U12-1
016. Trinitas Oisterwijk U12-2
017. Trinitas Oisterwijk U13
018. Trinitas Oisterwijk U13 (girls)
019. Trinitas Oisterwijk U14
020. Trinitas Oisterwijk U15
021. Trinitas Oisterwijk U15 (girls)
022. Trinitas Oisterwijk U16
023. Trinitas Oisterwijk U17
024- Trinitas Ostrojek U-17 (Girls)
025. Trinitas Oisterwijk U19-1
026. Trinitas Oisterwijk U19-2
027. Young Brabant U7
028. Young Brabant U8
029. Soccer oa U8
030. Programme Sport U8
031. Young Brabant U9
032. JSV U9
033. JSV U10
034. UNA U10
035. FCV-Venlo U10 (Girls)
036. Young Brabant U11
037. vv Office U11
038. DVVC U11
039. EFA Utrecht U11
040 – Amblina U11 – (Girls)
041. Zwaluw VFC U11 (Girls)
042. vv Siol U11 (girls)
043 FC Tilburg U11 (Girls)
044. Emblina U12
045. DHSC U12
046 FCV-Venlo U12 (Girls)
047. vv Dongen U12 (Girls)
048. VDZ U12 (girls)
049. FC Tilburg U12 (Girls)
050. vv Naaldwijk U12 (girls)
051. VV De Meern U12 (Girls)
052. Amblina U13 (Girls)
053. EBOH U13 (Girls)
054. FC Abcoudi U-13 (Girls)
055. RWB U13
056. DIO’30 U13
057. Olympia 60 under 14
058. FCV Venlo U15
059. VV Gilze U15
060.SV Orion U15 (girls)
061. Empelina U15 (Girls)
062. VV SEH U15 (Girls)
063. ASC Waterwijk U17
064. vv TSC U17
065. ASC Waterwijk U17 (Girls)
066. Cooling Boys Under 17 (Girls)
067. vv Zwaluwen U17 (girls)
068. BVV Barendrecht U17 (Girls)
069. Sarto under 19

France (10x)
070. Cheminots Avion U8-1
071. Cheminots Avion U8-2
072. US Houplin-Ancoisne U9
073. Union Football Lampersart U11
074. Senart-Moissy U11
075. US Houplin-Ancoisne U12
076. KSV 12 U12 (girls)
077. Verlinghem Foot U13
078. Federated States of Micronesia under 15
079. FAN96 U17

Germany (22 times)
080. SV Preussen Eiberg U7
081. Lohausener SV U7-1
082. Lohausener SV U7-2
083. SV West Cologne U6
084. Westfalia Huckarde U8
085. Blau Weiss Huckerde U8
086. Lohausener SV U9-1
087. Lohausener SV U9-3
088. Lohausener SV U10-1
089. Lohausener SV U10-2
090. TS Struck Remscheid U11
091. FC Wegberg Beeck U11
092. Lohausener SV U12
093. TS Struck Remscheid U12
094. SF Walsum 09 U13
095. Sus Concordia Flaesheim U13 (Girls)
096. Eintracht Early U14
097. FC Schwadorf U15
098. ASC Leone U15 (Girls)
099. SVG Neuss Weissenberg U17 (girls)
100. SV Duissern 1923 eV U19
101. FV 06 Sbrendlingen U19

England (5x)
102. Vauxhall Motors Astras U7
103. Jarrow Dynamos U10
104. Cry Wanderers Lions U10
105 – Cry Wanderers Lions U10 (played at U11)
106. Basford United FC U14

Wales (1x)
107 – Proton Super Saints JFC U14

Ireland (8x)
108. Tallaght Town AFC U9
109. Tallaght Town AFC U10
110- Tallaght Town AFC U11 (Girls)
111. Tallaght Town AFC U12-1
112. Tallaght Town AFC U12-2
113- Tallaght Town AFC U12 (Girls)
114- Stepside FC U13 (Girls)
115. Liffeybank FC U13 (Girls)

Belgium (13 times)
116. KSV Oud-Turnhout U7-1
117. KSV Oud-Turnhout U7-2
118. Robur Moerzeke U8
119. KFC Spring Sun Beerse U8
120. Con. Norwegian SV U9
121. KSV Oud-Turnhout U9
122. Royal Fast Forward U10
123. KV Bonheiden U11
124. KSV Oud-Turnhout U11
125. K Wijnegem VC U12
126. KSV Oud-Turnhout U12
127. KSV Oud-Turnhout U13
128. KSV Oud-Turnhout U14

Scotland (4x)
129. St. Caduceus City U9
130. St. Caduceus United U9
131. St Cadocs U10A
132- St. Caduceus U10B

Denmark (1x)
133- Sengelose U8

Kosovo (3 times)
134- KF Ardhmëria U15
135. KF Ardhmëria U17
136. KF Ardhmëria U19

Leave a Comment